Trump-hatás: olyan történt New Yorkban, amire utoljára 30 évvel ezelőtt volt példa
Az előttünk álló időszakban új irányt vehet az Egyesült Államok legnépesebb városának élete.
A jelenlegi, zéró tolerancia a borrégiókra sincs jó hatással. Alig akadt olyan szőlőhegy, ahol ne panaszkodtak volna a gazdák (főleg az idősebbek, mert ők még biciklivel járnak ki) a rosszindulatú rendőrökre.
„A toxikológusok szerint pedig a javasolt szint alatt elfogyasztott alkohol mennyisége még nem befolyásolja a közlekedési kvalitásainkat. Népnyelvre lefordítva, a szakemberek is elismerték, amit ugye az emberek már rég tudnak, hogy egy sör nem sör. Ez lenne a dolgok pszichoszomatikus vetülete, a gazdasági vetületről pedig csak annyit, hogy a jelenlegi, zéró tolerancia a szlovákiai borrégiókra sincs jó hatással.
Vasárnapos pinceriportjaink során alig akadt olyan szőlőhegy, ahol ne panaszkodtak volna a gazdák (főleg az idősebbek, mert ők még biciklivel járnak ki) a rosszindulatú rendőrökre, akik több száz eurós büntetéseket szabnak ki a pincesor és a falu közt kerekező idős emberekre, akik borászkodási céllal látogatják pincéiket. És hát ehhez ugye hozzá tartozik az is, hogy meg kell kóstolni, milyen állapotban van a termék, tisztul-e már, ne adj´ isten fingosodik, pimpósodik. Ha viszont a borász nem biciklizhet ki, mert megbüntetik, akkor hagyja az egészet a francba, a kormány meg sír, hogy hanyatlanak a régiók, nem jönnek a turisták, és mindenki a tablettás olasz bort issza.
Mondjuk nagy kár, hogy az említett javaslatot csak novemberben tárgyalják, mert akkor még biztosan eltelik néhány hónap a hatályba lépésig, az idei murciszezon tehát még a zéró tolerancia jegyében fog telni. Ha már eddig kibírtuk, valahogy ki kell még ezt is.”